Attiecības. Ko es vēlos?

Raksts par attiecibam

Pēdējās nedēļas notikumi, liek arvien vairāk apzināties, ka tikai un vienīgi – darbības ir tās, kas mainīs dzīvi. Tikai un vienīgi mazie solīši katru dienu aizvedīs tevi tur kur vēlies nonākt. Un kad nonāksi tur, kur vēlies jau atkal būs jāveic mazie solīši, lai turpinātos ceļš. 

Par ko es runāju? Par attiecībām, par ģimenes veidošanu….ja ir negatīva attiecību pieredze un mēs nemainām sevi, savu enerģētiku, tad pievilksim to pašu scenāriju tikai citā kulē, kā sacīt jāsaka būs tie paši vēži tikai citā kulē. 

Un pat, ja esam izlasījušas miljoniem grāmatu, kā veidot attiecības, zinām kā tās veidot, tas absolūti neko nenozīmē, mūsu teorētiskajām zināšanām nav vērtības, kamēr mēs tās neliekam lietā praksē, kamēr neizfiltrējam caur sevi un nesākam tās pielietot.

Šī dogma caurvijas daudzās no grāmatām, sākot no Robina Šarma grāmatām līdz beidzot pat zinātniskajām.

Lai vai kā neviens viedais vai nevienā grāmatā neiegūsi savas dzīves lietošanas instrukciju. Ja vēlies ģimeni, ja Tava iekšējā būtība vēlas ģimeni, tad sāc rīkoties kā atbildīga, pašpietiekama sieviete, kļūsti par sievišķīgu sievieti, cieni sevi kā sievieti. Dzīvo un skaties, kad pievilksi cienījamu, atbildīgu vīrieti savā dzīvē ar kuru kopā veidot ģimeni un pat arī, tad būs savi izaicinājumi. Svarīgi, lai lielajos vilcienos abi skatāties vienā virzienā.

Vitai Kalniņai ir lielisks raksts…. ”7 jautājumi, kas Tev palīdzēs saprast, vai ir vērts domāt par savu partnerattiecību pārtraukšanu.”

Es pat teiktu, ka daži no jautājumiem jāapspriež iepazīšanās procesā. Piemēram, par dzīves vērtībām, kas kuram ir vērtības, kādi ir tuvākie dzīves mērķi, piemēram, sievietei mērķis ir tuvākos 7 gadus nodoties savai izglītībai, studēt, bet vīrietis grib pēc 2 gadiem jau bērnus, vai otrādi vīrietis tuvākos gadus grib daudz strādāt, jo mērķis ir uzcelt māju, bet sieviete grib jau tagad bērnus un ģimeni. Iespējamības un dažādības var būt daudz un dažādas un tāpēc ir svarīgi tās izrunāt, jo nevienmēr varēs tās apvienot. Kā arī, ir jāizrunā, ko katram nozīmē – ģimenes veidošana, kas tiek sagaidīts, jo arī vārds ģimene var izpausties izpratnē pavisam dažādi.

Un atkal jau atgrižamies pie tā ko skandina ikkatrs psihologs….attiecībās ir jārunā un vēlams pašā sākumā izrunāties par visu, lai saprastu vai kopā ir ejams ceļš, jo pēc desmit gadiem nodzīvotiem, pāris var atskārt, ka ir bijuši svešinieki, kas vienkārši dzīvojuši kopā vienā mājvietā.

Tā jau ir tā atbildība, kas ir jāuzņemas par savu dzīvi, ir jāsaprot, kas ir tas, kas man ir svarīgi, bez nosodījuma….ar pieņemšanu un tieši tāpat arī pret partneri ir jāizturas. Ir jāiemācās būt vispirms atklātam pašam pret sevi un saprast jau pirmām kārtām, kas ir tas, ko es gribu, kas ir tas ko es patiesībā vēlos un neuzņemt sabiedrības vai izklaides industrijas uzspiestās normas. Mums tiks skaisti filmu katros rāda par attiecībām, par mīlestību, bet tie ir maldu plīvuri. Filmās vienmēr viss tik labi atrisinās, bērni brīnišķīgi paklausīgi, jeb ātri vien saprot ko izdarījuši un labojas, bet dzīvē viss ir daudz sarežģītāk….ja kaut ko vēlamies, ir jāprot saskatīt arī medaļas otra puse, ne tikai, tas ko esam iztēlojušies par vēlamo. 

Piemēram, sieviete vai vīrietis, ļoti vēlas otro pusīti, iztēlojas, kā kopā viskaut ko darīs, kā viens otru pārsteigs, cik brīnumskaista būs pamosties no rīta līdzās….jā, tas ir tas vēlamais, bet ir otra puse medaļai….piemēram, kad Tu gribēsi kaut kur aizbraukt ceļojumā, otra pusīte varbūt negribēs vai nevarēs dēļ darba, vai otrai pusītei ir paveci vecāki, kuriem jāpalīdz bieži brīvdienās….variācijas ir daudz un dažādas. Ideja ir skaidra. Jebkura situācija, attiecības nāks ar divām medaļas pusēm un mēs uzburto savu ilūziju plīvuri, aizmirstam, ka ir tā otra puse un kad tā notiek…..tad ir asaras….strīdi….neapmierinājums…..kā? Kāpēc? 

Ir tiešām jāsaprot, kāds partneris Tev der, kādu Tu vari pieņemt, kas Tev ir nozīmīgi un svarīgi un kādas ir tās lietas, uz kurām vari iet uz kompromisu un uz kādām nē, jo tās lauž dvēseli un nav pieņemamas….tas viss ir pirmām kārtām pašiem sevī jāsaprot un tad jāmeklē partneris, kas atbilst. Un tik un tā nebūs ideāla partnera, bet būs tāds kas piemērots tieši Tev, jo mācības turpināsies mūža garumā. Taču, kad ir partneris, kas arī vēlas to pašu ko Tu, mīlošu ģimeni ir vieglāk iet cauri dzīves mācībām, ir vieglāk veidot attiecības, mācīties vienam otru izprast, jo abos ir šī degsme par kopīgu ģimeni, par mīlestības pilnām attiecībām, tad pāris spēj viens otru sadzirdēt….jo vīriešu un sieviešu domāšanas atšķiras, jo ātrāk pieņemsim, ka nākam katrs no savas planētas, jo harmoniskāk būs iespējams viens otru izprast.

4.novembris, 2023